Tel: +86 755 2357 1734

Dav: +86 189 2287 9832

E-mailem:

Blogy/novinky

Domov - O nás - Blogy/novinky - Jak si vybrat a určit materiály z plastové pryskyřice pro váš projekt lisování plastů?

Jak si vybrat a určit materiály z plastové pryskyřice pro váš projekt lisování plastů?

03. 01, 2022

Na dnešním trhu existuje spousta materiálů, ze kterých si zákazník může vybrat. Proto je proces výběru materiálů z pryskyřice pro vstřikování plastů zpočátku velmi náročný. Ve společnosti Best times mould & plastic products technology Ltd. si dobře uvědomujeme, že každý plastový pryskyřičný materiál má své jedinečné vlastnosti a výhody, proto úzce spolupracujeme s našimi zákazníky na výběru vhodných materiálů pro jejich výrobní projekty.


Níže jsou uvedeny některé nejběžněji používané pryskyřičné materiály:


ABS

ABS (akrylonitril-butadien-styren) je široce používán v různých průmyslových odvětvích od automobilového průmyslu až po výrobu potrubí, protože má nejpozoruhodnější rázovou sílu a mechanickou pevnost. Kovový povlak se nejsnáze připevňuje k ABS, proto je tento materiál velmi vhodný pro výrobu telefonů, sprchových hlavic a manipulačních výrobků. Nicméně, Tento materiál není příliš odolný vůči chemikáliím, takže je lepší jej nepoužívat v aplikacích vyžadujících elektrickou izolaci nebo ultrafialovou odolnost.


Acetal/POM

POM, také známý jako Acetal, se může pochlubit vynikající povrchovou kluzností, odolností vůči tečení (paměť) a chemickým rozpouštědlům. Je to ideální materiál pro aplikace v potravinářském, nápojovém, strojním, automobilovém a domácím průmyslu. Tuto pryskyřici obvykle volíme k výrobě součástek hraček, ozubených kol a ložisek. Kromě toho se často používá při výrobě automobilů a výrobků pro domácnost. Není to však dobrá volba pro aplikace při vysokých teplotách.


Polypropylen

Polypropylen, běžně známý jako PP, je známý svou flexibilitou při balení, hospodaření s tekutinami a zpracování, výrobků pro domácnost a některých automobilových dílů. Přestože je polypropylen druh hořlavého materiálu a náchylný k ultrafialovému záření, má stále dobrou chemickou odolnost a elektrickou odolnost. Většina druhů PP je hořlavá a náchylná k degradaci UV zářením.


HIPS

HIPS, zkratka pro vysoce houževnatý polystyren, je tvrdý materiál s nízkou cenou, výkonem a přizpůsobitelným povrchem. Tento materiál se snadno tiskne, lepí, lepí a dekoruje a je běžnější v obchodním, zobrazovacím, tiskařském, grafickém a prototypovém průmyslu. Přestože je hořlavý, na trhu existují odrůdy zpomalující hoření.


LDPE

LDPE, tedy nízkohustotní polyetylen, je verze polyetylenu s nejvyšší flexibilitou. Má vysokou odolnost proti vlhkosti a vysokou rázovou pevnost. Tento materiál se obvykle používá při výrobě mnoha spotřebního zboží, zboží pro domácnost, stejně jako zdravotnických potřeb a drátů. Tento materiál se však obtížně lepí, proto je lepší jej nepoužívat v extrémním počasí nebo vysoké teplotě.


Klíčové úvahy pro výběr materiálů pryskyřice:

Při výběru pryskyřičného materiálu pro váš výrobní projekt mějte na paměti následující proměnné:

· Rázová houževnatost ‿Některé plastové výrobky vyžadují vyšší základní pevnost než ostatní, takže rázová houževnatost IZOD pryskyřičného materiálu by měla být stanovena před zahájením výroby formy.

· Pevnost v tahu ‿K měření odolnosti pryskyřice v tahu a její schopnosti odolat určitému zatížení obvykle používáme maximální pevnost v tahu nebo konečnou pevnost.

· Modul pružnosti ‿jak moc lze materiál ohnout, aniž by se poškodil a je stále schopen vrátit se do původního tvaru.

· Tepelná odolnost ‿U některých plastových výrobků, které vyžadují izolaci nebo toleranci pro relativně širší rozsah teplotních podmínek, je tepelná odolnost velmi důležitá.

· Absorpce vody ‿Kolik vody absorbuje materiál po 24 hodinách ponoření, obvykle se měří v procentech.


Výběr pryskyřičných materiálů pro váš projekt


Pokud si před spuštěním formy zvolíte nejvhodnější pryskyřičný materiál, ušetříte nejen čas a náklady, ale také zajistíte svou výrobu s nejvyšší možnou úrovní výkonu a vyrobitelnosti. Chcete-li zaručit ideální volbu materiálu pryskyřice, doporučujeme vám poradit se s kvalifikovanou společností vstřikování plastů (Best times Mould & plastic products technology Ltd.)


Jak si vybrat