Tel: +86 755 2357 1734

Dav: +86 189 2287 9832

E-mailem:

Blogy/novinky

Domov - O nás - Blogy/novinky - Systém horkých vtoků pro plastové vstřikovací formy Know-how

Systém horkých vtoků pro plastové vstřikovací formy Know-how

03. 08, 2022

Proč potřebujeme systém horkých vtoků pro plastové vstřikovací formy?

Studený kanál formy se týká úseku mezi dutinou formy a vtokem. Roztavený plast si udržuje svou tekutost uvnitř oběžného kola díky vstřikovacímu tlaku a vlastnímu teplu. Jako součást formovacího materiálu však není běžec žádnou součástí výrobku. Z toho vyplývá, že při návrhu formy musíme uvažovat nejen s výplní, ale také s materiálově úspornou výrobou zkrácením nebo zmenšením žlabu; ve skutečnosti je pro nás velmi obtížné mít obojí prostřednictvím studeného vtoku. Ale systém horkých vtoků může tento problém vyřešit.


Typy a aplikace Hot Runners:

Při použití horkého vtoku je velmi důležitý správný výběr typu vtoku, protože typ vtoku přímo určuje výběr komponent horkého vtoku i výrobu a konstrukci forem. Proto lze horký vtok rozdělit do 3 typů na základě typu vtoku, tj. (1) systém horkého vtoku s horkým hrotem, (2) systém horkého vtoku s vtokovým vtokem a (3) systém horkého vtoku s ventilovým vtokem.


Hot Tip Hot Runner

Je to nejrozšířenější horký vtok, protože tento systém poskytuje každý dodavatel horkých vtoků. Přestože systémy od různých dodavatelů obsahují různé trysky a vložky trysek různých tvarů a velikostí, fungují přesně stejným způsobem, což je přesné nastavování a řízení teploty lisování na bráně pomocí metody, která kombinuje horký hrot vložky na přední straně tryska s chladicím systémem. Každá společnost s horkými kanály investovala hodně peněz do výzkumu a vývoje hot tipů.


Systém horkých vtoků lze použít pro většinu plastových formovacích materiálů, jako jsou PP, PE, PS, LCP, PA, PET, PBT, PEEK, POM, PEI, PMMA, ABS, PVC, PC, PSU a TPU , atd. Obecně řečeno, brána s horkým hrotem se používá k výrobě středně velkých a malých dílů, zejm. vhodné pro výrobu makro částí. Průměr průřezu brány je obvykle mezi 0,5 mm a 2,0 mm.


Sprue Gating Hot Runner

V horkém kanálu vtokového kanálu vstupuje roztavený plast do dutiny formy otevřenou trubkou. Ztráta tlaku toku taveniny v oblasti vtoku je velmi malá. Systém horkých vtoků vtokového kanálu je vhodnější pro výrobu středně velkých a velkých dílů. značka brány bude viditelnější díky větší velikosti. Systém horkých vtoků vtokového vtoku se tedy obvykle aplikuje na vnitřní produkty nebo součásti, které nemají vysoké požadavky na vzhled značek vtoku. Vtokový kanálek se také často používá v kombinaci se studeným kanálem, tj. vezmeme-li vtokovou trysku jako hlavní kanál a kanál, a navrhneme vtokový kanál podél studeného kanálu. V aplikaci lze vtokové vtoky zvětšit pro hladké proudění, protože stopy vtoků na studeném vtoku nejsou důležité.


Hot Runner Valve Gating

Horký vtok s ventilovým vtokem je dalším systémem horkých vtoků, který je dodáván světovými tradičními společnostmi v oblasti horkých vtoků. Prostřednictvím ovladače ventilového čepu tento jehlový systém mechanicky otevírá nebo zavírá bránu v předem nastaveném čase. Tento typ horkých vtoků má výhody předchozích 2 systémů (Hot Tip Hot Runner & Sprue Gating Hot Runner), jako je ruční ovládání času otevírání/zavírání brány, umožňující hladké a lesklé označení brány a rozšíření aplikace horkého vtoku.

(Best times Mould & plastic products technology Ltd.)


Systém horkých vtoků pro vstřikování plastů know-how formy


Systém horkých vtoků pro vstřikování plastů know-how formy