Tel: +86 755 2357 1734

Dav: +86 189 2287 9832

E-mailem:

Technické centrum

Domov - Projektový management - Technické centrum - Termosetové formy Úvod

Termosetové formy Úvod

03. 09, 2022

Best Times Mould se také více než deset let specializuje na formy SMC/BMC/GMT/LFT.


SMC (sloučenina do formy) je směs polymerní pryskyřice, vložkových plniv, vláknité výztuže, katalyzátoru, pigmentů, stabilizátorů, separačních činidel a zahušťovadel. Výroba SMC je kontinuální in-line proces.


Tento proces produkuje vysoce pevné, složité díly v široké škále velikostí. Slícované kovové matrice jsou namontovány v hydraulickém lisu. Vsázka materiálu je ručně nebo roboticky umístěna do formy; vyhřívané poloviny formy se uzavřou a působí tlakem až 2000 psi. Doba cyklu se pohybuje od jedné do pěti minut v závislosti na velikosti a tloušťce součásti. Prvky, jako jsou žebra, nálitky a vložky, lze zalisovat.


Kompresní lisované díly ze skleněných vláken se vyznačují čistou velikostí a tvarem, dvěma vynikajícími povrchy a vynikající opakovatelností mezi díly. Náklady na ořezávání a konečnou úpravu jsou minimální.


In-mold povlaky a vakuový systém v nástroji jsou k dispozici pro zlepšení schopnosti povrchového nátěru, čímž se eliminuje potřeba základního nátěru.


Barevné směsi lze přizpůsobit.


Výhoda lisovaných dílů SMC je následující:

1. Dobrá rozměrová stabilita, včetně vynikající tepelné odolnosti.

2. Pigmentovatelné pro vytvarovanou barvu, nejlepší vzhled s texturou plísní.

3. Vynikající zachování vlastností v chladném a horkém prostředí.

4. Vhodné pro venkovní použití v aplikacích zahrnujících vystavení UV záření a vodě.


Forma BMC (bulk moulding complex) používá termosetový plast vyrobený z polymerní pryskyřice, různých vložkových plniv, vyztužení vláken, katalyzátorů, stabilizátorů a pigmentů, které tvoří viskózní látku. Je vysoce vyplněný a vyztužený krátkými vlákny.


BMC je k dispozici ve velkoobjemových pytlích i ve formě slimáků. Míchací operace může být provedena mnoha způsoby. Pro kombinování skla s pastou existují tři způsoby: kontinuální šnekový mixér, lopatkový mixér sigma a lopatkový mixér pluhu. Zvolený proces závisí na specifických vlastnostech produktu, formě produktu a objemu.


V závislosti na konečné aplikaci jsou sloučeniny formulovány tak, aby bylo dosaženo přesné kontroly rozměrů, odolnosti proti plameni, vysoké dielektrické pevnosti, odolnosti proti korozi a skvrnám a barevné stability. Díky vynikajícím charakteristikám toku je forma BMC vhodná pro širokou škálu aplikací vyžadujících přesnost v detailech a rozměrech. Materiál je dostupný v široké škále barev.


Kromě toho je forma BMC vhodná pro lisování nebo vstřikování. Lisování BMC se používá k výrobě složitých součástí, jako jsou elektrická zařízení, automobilové součásti, pouzdra pro elektrické spotřebiče a nářadí, ve velkých průmyslových objemech.


GMT je Glass Mat Reinforced Thermoplastics, druh formovací směsi s vlákny vyztuženým termoplastem. Vyrábí se na obrovských laminátorech s použitím termoplastické pryskyřice a jedné nebo více forem výztuže. Tento proces poskytuje lehký, částečně konsolidovaný, polotovar ve formě listu. Většina forem se vyrábí v šířkách 1300 mm až 1400 mm. Některé novější formy jsou však vyráběny ve větších, ale proprietárních šířkách. Plechový materiál může být nařezán na velikost, aby vyhovoval umístění v nástroji pro konkrétní aplikaci a také může obsahovat dekorativní nebo funkční povrch laminovaný na jednu stranu. Forma GMT umožňuje výrobu velkých dílů s nízkými náklady na nástroje a rychlými dobami cyklu prostřednictvím lisování. Potenciál pro konsolidaci dílů představuje příležitost k dalšímu snížení hmotnosti a nákladů.


Výhoda dílů forem GMT: využití regenerovaných, nízký tvarovací tlak, dlouhá doba skladování, krátký cyklus tvarování, vysoká efektivita výroby.


Forma GMT se většinou používá v automobilovém průmyslu a stavebnictví, chemickém průmyslu, balení, sportovním vybavení atd.


LFT je materiál pro hromadné tvarování, který se vyznačuje kontinuálními vlákny probíhajícími po celé délce pelety, což umožňuje těmto materiálům vykazovat současné zlepšení pevnosti, tuhosti a odolnosti proti nárazu v širokém teplotním rozsahu.


Mezitím je k dispozici D-LFT (termoplasty s přímým dlouhým vláknem) pro vstřikování nebo lisování. Většina systémů D-LFT přivádí skleněný pramen do dvoušnekového extrudéru (TSE), kde je rozsekán šneky, když je smíchán s roztaveným polymerem a přísadami, které byly dávkovány odděleně. Pro zlepšení povrchové úpravy některé systémy používají nože k předřezání rovingu před vstupem do TSE. Tato metoda obecně poskytuje kratší vláknoehm.


Výhodou formy D-LFT je, že může snížit výrobní náklady odstraněním polotovarů a logistického úsilí a zvýšit flexibilitu výroby.


Máme úspěšné zkušenosti s výrobou různých druhů forem pro:

· Autodíly: Nárazník, kapota motoru, podvozek, přední panel, dveře nákladního auta, palubní deska, stínidlo, stupačka, blatník atd.

· Komunikační a elektrické spotřebiče: Elektroměrová skříň, kabelová odbočná skříň, transformační a rozvodná skříň, klimatizace, satelitní anténa atd.

· Sanitární a kuchyňské nádobí: Vana, umyvadlo, dřez, stropní deska, podvozek, obložení stěn atd.

· Dveře: Máme jedinečné zkušenosti s výrobou forem na dveřní pláště SMC/MDF/HDF s kresbou dřeva.

· Doprava: Motorový člun SMC, železniční rám SMC, sedadlo vlaku, střecha, okenní rám a záchod atd.

· Konstrukce: Nádrž na vodu, septik atd.

Štítky: SMC Tuck Roof Form Čína, Výrobci, Dodavatelé, Továrna, Na míru, Cenová nabídka, Vyrobeno v Číně, Forma na autodíly, Forma BMC, Forma na sanitární keramiku, Forma LFT, Forma na vlak a vysokorychlostní železnici , Forma SMC, Forma na motorový člun, Forma na dveřní kůži, Forma na sedadlo SMC, Forma na nové energetické auto, Směs na výrobu plechů v Číně, Čína BMC, směs na velkoobjemové formování Čína, Čína LFT Mould (Termoplasty s dlouhými vlákny), Čína GMT Glass Mat Reinforced Thermoplastics. termosetová forma Čína