Tel: +86 755 2357 1734

Dav: +86 189 2287 9832

E-mailem:

Technické centrum

Domov - Projektový management - Technické centrum - Co je to plastová vstřikovací forma?

Co je to plastová vstřikovací forma?

03. 09, 2022

Vstřikovací forma je nástroj pro tvarování plastu do navrženého tvaru a měření, dělá masivní výrobu v naší době mnohem ekonomičtější a efektivnější, byla nazývána matkou průmyslu. Nedovedete si představit, jak si obyčejní lidé mohou dovolit auto, pokud jsou komponenty vyráběny holou rukou. Rozhlédněte se, ať jste kdekoli, vidíte spoustu věcí vyrobených z plastů. Všechny pocházejí ze vstřikovacích forem.

V zásadě se formy skládají ze 2 hlavních částí: dutiny a jádra, strana dutiny tvoří hlavní vnější povrch, strana jádra tvoří vnější prvky lisovaného dílu , během lisování; jádro a dutina budou odděleny, aby bylo možné část vyjmout. V ideálním případě může být díl lisován přímo dutinou a jádrem. Ale v mnoha případech, kromě dutiny a jádra, vyžaduje komplikované mechanismy, když je lisovaný objektiv složitý, hlavně je to proto, že části nelze úplně uvolnit ve 2 směrech, nazývalo se to podříznutí, které nelze uvolnit přímo jádro a dutina, existují zvedače a jezdce, řada mechanismů je navržena tak, aby uvolňovala podříznutí, takže jakýkoli úspěch vstřikovací formy do značné míry závisí na konstrukci.

Vstřikovací forma je přesný nástroj a také musí být dostatečně pevné, aby vydrželo tisíce vysokotlakých lisovacích cyklů, takže materiál vstřikovací formy musí být pečlivě; je to obvykle speciální a drahá ocel, způsob výroby vstřikovací formy se změnil spolu s vývojem moderních technologií, hlavními kroky jsou CNC frézování, vrtání, EDM, drátové řezání, CAD/CAE/CAM technologie využívané v širokém rozsahu -doba výroby formy se stále zkracuje.

Co je plastová vstřikovací forma?